Analizy kosmetyków dla dzieci i niemowląt – jak z nich korzystać?

W zakładce ANALIZY SKŁADU KOSMETYKÓW znajdziecie wyszukiwarki zrobionych przez nas analiz dotyczących składu i właściwości różnego typu produktów kosmetycznych dla dzieci i niemowląt.Podzieliłyśmy je na 2 osobne wyszukiwarki: po MARCE (np. NIVEA, ZIAJA) oraz po TYPIE PRODUKTU (np. do mycia, do kąpieli itd).

W każdej analizie dowiesz się jak wygląda dany produkt, kto go produkuje, ile orientacyjnie kosztuje, od jakiego wieku dziecka można go użytkować i jaka ma pojemność. Te trzy ostatnie cechy podane są w różowych kółeczkach bezpośrednio na zdjęciu produktu przy opisie każdego kosmetyku, tak jak zaznaczono na rysunku poniżej.

Jeśli producent nie podajemy ograniczeń wiekowego, od jakiego produkt można stosować u dziecka, wtedy umieszczamy informację 0m+ czyli od chwili narodzin.
Produkty dzielimy na KATEGORIE CENOWE całej serii (średnia cena) w przedziałach:

TANIE (do 10 zł)
ŚREDNIE (11 – 30zł)
DROGIE ( >30zł)

UWAGA!!!   Każdy wpis zawiera dokładny skład kosmetyku i wyjaśnienie czym są i do czego służą poszczególne jego składniki. Zawsze umieszczamy również informację, jak my oceniamy produkt i dlaczego. Pamiętaj, wydana przez nas ocena nie stanowi rekomendacji do zakupu bądź zniechęcenia do danej marki lub produktu i nie musisz się z nią zgadzać.

Bardzo dobre lub dobre z niewielkimi zastrzeżeniami

Średnie. Które nie można nazwać złymi, ale coś przydałoby się w nich zmienić.

Oceniane przez nas negatywnie. Albo nie maja wartościowych składników, albo zawierają składniki szkodliwe, naszym zdaniem nieodpowiednie dla skóry dziecka.

Mamy nadzieję, że stworzone przez nasz analizy będą dla Państwa przydatne, zaoszczędzą Wam czas na poszukiwanie informacji w różnych źródłach i przede wszystkim poszerzą wiedzę z zakresu surowców kosmetycznych, stosowanych w użyciu praktycznym.

Redakcja bobosklad.pl

Kasia i Aneta